HEJ!
W dniu dzisiejszym pierwsza grupa naszych najwytrwalszych Powsinóg otrzymała drobne nagrody- upominki. Mamy nadzieję, że podczas wakacji będzie okazja by je wykorzystać! 😎
Cześć! WITAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY I WĘDRÓWEK! Nazywamy się "POWSINOGI". Jesteśmy członkami Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy Szkole Podstawowej Nr 41 w Gliwicach. Nasze koło liczy obecnie 15 członków. Naszymi opiekunkami są Panie: Zofia Żywicka i Magdalena Łapszyńska.
HEJ!
W dniu dzisiejszym pierwsza grupa naszych najwytrwalszych Powsinóg otrzymała drobne nagrody- upominki. Mamy nadzieję, że podczas wakacji będzie okazja by je wykorzystać! 😎
... już za nami. Tym razem rajd ten odbył się w Świętochłowicach. Gościło nas tamtejsze Muzeum Powstań Śląskich.
Pogoda letnia, trasa króciutka, na mecie konkurs na piosenkę powstańczą, który wygraliśmy! :-)
Konkurs gwary śląskiej, w którym nasz Michał z klasy 7b zajął I miejsce! :-)
oraz zwiedzanie ciekawych zasobów w/w muzeum. No i zakup pamiątek!
UWAGA, UWAGA!!!
23 maja 2026 (sobota) Komisja Turystyki Szkolnej organizuje Rajd Szlakami Powstań Śląskich. Tym razem jest to wydarzenie 1-dniowe.
Uczestnicy pojadą pociągiem do Świętochłowic, gdzie znajduje się MUZEUM POWSTAŃ ŚLĄSKICH.
Na miejscu, oprócz zwiedzania interaktywnego muzeum, przewidziane są konkursy (konkurs gwary śląskiej i konkurs na piosenkę związaną z powstaniami). Naszym celem jest lepsze poznanie naszej Małej Ojczyzny, jak również integracja środowisk uczniowskich gliwickich szkół podstawowych.
Wyjazd ten jest szczególnie dedykowany miłośnikom historii :-)
Dalsze szczegóły dotyczące tego wydarzenia będziemy mogły przedstawić po zebraniu Komisji Turystyki Szkolnej, które odbędzie się 7 maja.
Koszt uczestnictwa w Rajdzie to 40zł (w tym: wpisowe, bilet do muzeum oraz przejazd pociągiem w obie strony). Potrzebna jest, jak zwykle, zgoda rodzica/ opiekuna na wyjazd.
Zapisy przyjmujemy do środy- 29 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy!!!
Wyjazd w góry już za nami. Piękny dzień nam się trafił! Chyba nikt nie zaprzeczy?
Wystartowaliśmy z Brennej-Spalonej i czerwonym szlakiem, przez Wielką Cisową (877 m n.p.m.) dotarliśmy do schroniska na Błatniej (891 m n.p.m.). Powrót szlakiem zielonym, a następnie czarnym do Brennej Centrum. W sumie około 10 km spacerku.
Trochę martwi kondycja części naszych Powsinóg, które bardzo odstawały od swoich kolegów Włóczykijów. Chyba przydałoby się trochę poćwiczyć. Ale mamy dopiero wiosnę, więc jest szansa i nadzieja ;-)
Również odstawienie ukochanych telefonów na czas wycieczki byłoby pomysłem wartym rozważenia. Przemyślcie to!
Kolejna impreza jaka nam się szykuje to Rajd Szlakami Powstań Śląskich, który w tym roku będzie 1-dniowy i odbędzie się w Świętochłowicach dokąd uczestnicy dojadą pociągiem.
Szczegóły niebawem. Zapraszamy serdecznie!
HEJ! W dniu dzisiejszym pierwsza grupa naszych najwytrwalszych Powsinóg otrzymała drobne nagrody- upominki. Mamy nadzieję, że podczas waka...