czwartek, 25 października 2012

SEJMIK SKKT-PTTK

W dniach 20-21 października braliśmy udział w Sejmiku SKKT w Kopciowicach (dzielnica Chełma Śląskiego), zorganizowanym przez SP 18 oraz Komisję Turystyki Szkolnej działającą przy gliwickim oddziale PTTK.
Pierwszy dzień sejmiku zaczął się od zakwaterowania w ośrodku Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej "EKOLOGIA" :


Po pysznym śniadanku wyruszyliśmy do Jankowic, do Ośrodka Edukacji Ekologicznej 'Pszczyńskie Żubry"  przy Nadleśnictwie Kobiór, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji, obejrzeliśmy film o żubrach i powędrowaliśmy uroczą ścieżką dydaktyczną...


 Na końcu ścieżki napotkaliśmy nareszcie upragnione żubry. Warto było uzbroić się w cierpliwość! Te ogromne zwierzęta robią wrażenie. 
Sami zobaczcie: 


Pozostała część pierwszego dnia naszego sejmiku to: obiad, a po nim spacer na kopiec powstały na hałdzie, z którego roztacza się widok na Bieruń. Warto dodać, że podobnych kopców jest tam więcej, a swym wyglądem przypominają krakowski Kopiec Kościuszki:Wieczorem, po kolacji, odbyły się konkursy: na plakat pt.: "ŚLĄSK JEST PIĘKNY", na wiersz dotyczący Żubrowiska oraz na skecz w gwarze śląskiej.
Nasze Powsinogi zaprzyjaźniły się z dziewczynkami z innych szkół:


Drugi dzień sejmiku to: śniadanko, a następnie spacer na Smutną Górę (miejsce pamięci ofiar epidemii cholery) i zwiedzanie Zakładu Uzdatniania Wody Dziećkowice:


Sejmik zakończył się obiadem oraz ogłoszeniem wyników konkursów, wręczeniem upominków, dyplomów i suchego prowiantu na drogę.
Warto wspomnieć, że uczestniczki sejmiku zdobyły punkty do książeczki Turysta- Przyrodnik.


3 komentarze: