niedziela, 4 czerwca 2017

I JESZCZE RAZ NA PODIUM...

Nie pisaliśmy wcześniej, bo czekaliśmy na rozstrzygnięcie... Już jest... Ale po kolei...
25 maja wzięliśmy udział w 51 RAJDZIE SZLAKAMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH. Reprezentowało nas 9 osób (Powsinóg i nie tylko) pod opieką pani Magdy. Trasa rajdu wiodła (jak w ubiegłym roku) ze Sławięcic do Rudzińca, czyli około 11km. Początek rajdu był moookry, ale gdy dotarliśmy na metę zlokalizowaną na stadionie w Rudzińcu, wyszło słońce i zrobiło się bardzo przyjemnie. Na mecie odbył się konkurs wiedzy historycznej i tutaj II miejsce zdobył Kamil Bucher, a IV- Kuba Krysiński.
Następnie przeprowadzono konkurs na piosenkę powstańczą. Zespół w składzie: Klaudia Pogonowska, Hania Łysko, Julka Rzepka i Radek Garbiec zdobył III miejsce, a specjalne wyróżnienie za śpiew trafiło w ręce Radka.
W sumie, jak dowiedzieliśmy się w piątek na ogłoszeniu wyników rajdu w PTTK, nasza ekipa zdobyła w tym roku III miejsce w punktacji pucharowej na trasach jednodniowych. Podczas wręczania nagród reprezentowali nas Kamil Bucher i Kuba Krysiński- chłopcy z klasy 6b.